Editör Girişi
Giriş yap

Teog Puan Hesaplama Programı


6. Sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı
7. Sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı
8. Sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı
Türkçe Doğru Sayısı (Soru:20)
Matematik Doğru Sayısı (Soru:20)
Fen ve Teknoloji Doğru Sayısı (Soru:20)
İnkilap Tarihi Doğru Sayısı (Soru:20)
Yabancı Dil Doğru Sayısı (Soru:20)
Din Kültürü Doğru Sayısı (Soru:20)

Teog Puanı Hesaplama Robotu

Teog puan hesaplama programı, 8. Sınıf ta kasım ve nisan ayında iki dönem olarak yapılan sınavların sonuçlarını yaklaşık olarak hesaplanmasını sağlar. Standart sapma bilgisine sahip olamadığımız için yüz de yüz tam doğru sonuca ulaşamıyoruz. Hata oranımız % 0.5 ile % 2 arasında olma ihtimali yüksektir.

Teog 1. Dönem kasım sınavında ve 2. Dönem nisan sınavında öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 6 merkezi ortak sınav yapılmaktadır. Her dersten kasım ayında 20 soru, nisan ayında 20 soru olacak şekilde sınava tabi tutuluyorlar. Her dersten 20 soru için cevaplama süresi olarak 40 dakika veriliyor.

Teog sınavında soruların kat sayıları neler?
Matematik: 4 puan
Türkçe: 4 puan
Fen Bilimleri: 4 puan
İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük: 2 puan
İngilizce: 2 puan
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 2 puan olarak hesaplanır.

Not: En az doğru olarak işaretlenen sorunun kat sayısı yükselir, mesela normalde katsayısı 4 iken 4.04 gibi olabiliyor. En çok doğru işaretlenen sonun kat sayısı ise 4 yerine 3.96 gibi olabiliyor. Öğrencilerin vermiş olduğu doğru cevaplara göre sorunun kat sayılarında değişmeler oluyor. Bu nedenle de standart sapma oluyor. Bütün öğrencilerin vermiş olduğu cevaplara erişimimiz olmadığı için biz de yaklaşık puanlarını hesaplaya biliyoruz. Onun için en doğru sonucu sizlere sadece MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) verebiliyor.