Editör Girişi
Giriş yap

LYS kimya konuları


LYS kimya konuları

LYS kimya konuları ilgili alanlarda tercih yapacak öğrencileri ilgilendirmesi sebebiyle düzenli bir çalışma programı eşliğinde takip edildiği takdirde zevkle çalışabileceği konulardan oluşmaktadır. Hedefi belli olan öğrencilerin mutlak surette kullanacağı bilgilerin yer aldığı ders olması sebebiyle idealist öğrencilerin düzenli çalışma programı esasıyla konu anlama ve soru çözme kısımlarını organize etmesi gerekmektedir. Bireye özgü ders çalışma programı uygulanması verim açısından son derece önemlidir. Hem öğrenciyi tanıyan hem de Kimya LYS konularını bilen profesyonel bir destek işinizi kolaylaştıracaktır.

2017 - 2018 dönemi LYS kimya konularının tam listesi aşağıda mevcut.

1Modern Atom Teorisi
2Kimyasal Hesaplamalar
3Gazlar
4Sıvı Çözeltiler
5Kimya ve Enerji
6Tepkimelerde Hız
7Kimyasal Denge
8Sıvı Çözeltilerde Denge
9Kimya ve Elektrik
10Karbon Kimyasına Giriş
11Organik Bileşikler
12Hayatımızdaki Kimya

LYS Kimya dersi konuları YGS Kimya konularından farklı olarak ezberlenmesi ve düzenli tekrar edilmesi gereken konuları içermektedir. Bütün bu detaylar göz önünde bulundurularak hazırlanacak programda öğrencinin hedefe ulaşabilmesi için günlük çözmesi gereken soru sayısından tutun da hangi saatlerde çalışması gerektiği konusuna kadar ince detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. 

2017 - 2018 dönemi LYS kimya konularına nasıl çalışılmalı?

LYS kimya konuları çalışırken öğrenciler yalnızca bir kaynağa bağlı kalmamalı geçmiş yıllarda çıkmış LYS Kimya sorularına benzer soruları içeren kaliteli en az üç kaynak bitirmelidir. Üst limit koymuyoruz çünkü ne kadar çok soru çözerseniz o kadar çok işinizi garantiye almış olacaksınız demektir. Çözemediğiniz ya da anlamakta güçlük çektiğiniz soruları mutlaka çözüme kavuşturacak bir destek almanızı tavsiye ederiz. Bu noktada size destek olacak bireyler olabileceği gibi okulunuzdaki kimya öğretmenlerinizin boş vakitlerinde desteğini talep ediniz. Unutmayınız ki her öğretmen siz istediğiniz sürece size yardımcı olacaktır. Sizin geleceğinizi garanti altına almak milli bir vazifedir. Bu konuda her eğitimci size destek olmakla yükümlüdür. Aklınıza takılan en küçük ayrıntıyı çözümsüz bırakmamak adına bizimle mail ya da whatsap üzerinden ücretsiz bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. 

Lys kimya konularını çalışırken tüm öğrencilere başarılar diliyoruz...