Editör Girişi
Giriş yap

YGS kimya konuları


YGS kimya konuları

YGS Kimya konuları 9. sınıf Kimya dersinin ağırlıklı olduğu genellikle yoruma dayalı işlemin az olduğu konulardan oluşmaktadır. YGS Kimya dersinde hazır hale gelmek için öncelikle konu eksiklikleri giderilmeli sonrasında olabildiğince farklı kaynaktan sorular çözülerek konu pekiştirilmelidir.

YGS kimya dersine geçmiş yıllarda çıkmış sorulara benzer soruları barındıran kaynaklarla hazırlanılmalıdır. Geçmiş yıllarda sorulan soru tarzları anlaşıldıktan sonra hangi soru gelirse gelsin yapabilirim diyene kadar çalışmalara devam etmelisiniz.

2017 - 2018 YGS Kimya konularının tam listesi aşağıda mevcuttur.

1Kimya Bilimi
2Atom ve Yapısı
3Periyodik Sistem
4Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
5Asitler-Bazlar ve Tuzlar
6Bileşikler
7Kimyasal Tepkimeler
8Kimyanın Temel Yasaları
9Maddenin Halleri
10Karışımlar
11Endüstride ve Canlılarda Enerji
12Kimya Her Yerde

2017 - 2018 YGS kimya konularına nasıl çalışılmalı?

2017 2018 YGS kimya konuları çok zor olmamakla birlikte LYS Kimya konularının anlaşılabilmesi için YGS Kimya müfredatındaki konuların çoğunlukla ön koşul niteliği taşıdığı bilinmelidir. YGS Kimya dersi özellikle tıp, eczacılık gibi sağlık alanlarında tercih yapacak öğrencilerimizin hata yapma lüksünün olmadığı bir sınavdır. Kimya konuları çalışılırken her ne kadar sınavda işlemsel soru çok sorulmasa da formüllerin doğru hatırlanması yorum sorularında kullanılacak materyaller arasında yer almaktadır. Rakiplerin hata riskini minimize etmek açısından günlük minimum 200 soru çözdüğünü göz önünde bulundurursak işimizin çokta kolay olmadığı açıkça ortaya çıkacaktır. Kimya dersi konularını sizin için derledik ve paylaşıyoruz...